NADRUKI DTG

Metoda nadruku cyfrowego DTG, czyli bezpośredniego druku na koszulkę, odznacza się dużą ilością zalet.

Możliwość wykonania pojedynczego nadruku.
Wierne odwzorowanie najbardziej skomplikowanych projektów nawet na czarnych koszulkach, bluzach itp. (100% bawełny)
Brak kosztów przygotowania matryc.
Wysoka jakość druku – 1440 x 1440 dpi.
Bardzo duże pole zadruku – 39 cm x 57 cm

Skontaktuj się z nami telefonicznie Wypełnij formularz kontaktowy

W tej technice ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Szybkość wykonania zlecenia zależna jest wyłącznie od dostępu do drukarki czyli kolejki oczekujących.
Nadruk jest elastyczny, miękki i trwały.

Konserwacja materiałów z nadrukiem cyfrowym:

  • prać w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni,
  • prać na lewej stronie,
  • nie używać wybielaczy,
  • nie suszyć w suszarkach bębnowych,
  • prasować na lewej stronie.

 

druk dtg

Na czym polega druk DTG?

Pełna angielska nazwa techniki DTG brzmi „Direct To Garment”, co można przetłumaczyć na polski jako „bezpośrednio na ubranie”. DTG to nowoczesny sposób znakowania odzieży, pozwalający na dokładne odwzorowanie dowolnej grafiki na bawełnianych koszulkach lub innych częściach garderoby. Aby skorzystać z możliwości takiego nadruku, niezbędna okazuje się specjalna drukarka do tekstyliów, przenosząca grafikę bezpośrednio na materiał. Wiąże się to z licznymi korzyściami dla osób, które chciałyby stworzyć niepowtarzalne, spersonalizowane ubrania.

Nadruki DTG: zalety i wady

Zdecydowanie największym plusem takiego rozwiązania jest praktycznie zerowy koszt przygotowania projektu w drukarni. Do druku DTG nie trzeba specjalnej matrycy, jak np. w przypadku sitodruku, ponieważ cały proces przypomina pracę zwykłej drukarki do papieru. Wystarczy więc przesłać odpowiedni plik, a urządzenie zrobi całą resztę. Taka technika wiąże się z kolejnymi zaletami, wynikającymi ze sposobu powstawania nadruku. Brak konieczności wykonania matrycy to mniej wydatków, a tym samym stosunkowo niższy koszt usługi. Co więcej, z tego samego powodu możliwy i opłacalny staje się wydruk pojedynczych egzemplarzy. Istotna korzyść dla klienta to także doskonała jakość nadruku, w wysokiej rozdzielczości, a także ze znakomitym odwzorowaniem kolorów, włącznie z przejściami tonalnymi. Warto też wiedzieć, że DTG sprawdza się zarówno na białych, jak i kolorowych, a nawet czarnych koszulkach. Niestety, każde rozwiązanie ma swoje wady. W przypadku nadruków DTG jest to ograniczenie w kwestii materiałów. Wydruk można dokonać jedynie na ubraniach bawełnianych, ewentualnie z domieszką elastanu lub wiskozy. Ponadto materiał nie powinien być zbyt rozciągliwy.

drukowanie dtg

Czy nadruk DTG jest trwały?

Nadruki na koszulkach lub innych ubraniach mają to do siebie, że z czasem zaczynają zdradzać coraz bardziej wyraźne ślady użytkowania. W przypadku opisywanej metody trwałość zależy od różnych czynników. Znaczenie ma, oczywiście, częstotliwość noszenia i prania takiej części garderoby. Duża eksploatacja przyczynia się do zużywania. Jednak na trwałość wpływ ma także sam proces tworzenia: drukarka, rodzaj farb, ustawione parametry, materiał czy w końcu umiejętności osoby wykonującej druk. Dobrze wybrać zatem doświadczony punkt oferujący wydruki DTG, który może poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami. Naszą firmę wyróżnia najwyższej jakości sprzęt oraz odpowiednio wykwalifikowani pracownicy, którzy wykorzystują swoją wiedzę, aby dobrać najlepsze rozwiązania do danego zlecenia. Dzięki temu wykonane przez nas nadruki cyfrowe DTG charakteryzują się największą możliwą jakością, porównywalną z lepszej jakości ubraniami z gotowym nadrukiem kupowanymi w sklepach.

Czym druk cyfrowy DTG różni się od innych technik?

Bezpośredni nadruk cyfrowy to stosunkowo nowa technika, która jednak pod wieloma względami wyprzedza stosowane dotąd rozwiązania. W przeciwieństwie do sitodruku nie wymaga przygotowania kosztownych matryc, osobnej dla każdego koloru. Dzięki temu, że wszystkie barwy zostają nałożone jednocześnie, nie istnieje ryzyko przesunięć. Co więcej, uwzględnione zostają gradienty, czyli przejścia tonalne. Inna starsza technologia to folie flex i flock, które pozwalają na stosunkowo tanie znakowanie niewielkiej liczby sztuk. Niestety, folia pozostaje wyraźnie widoczna i jest znacznie mniej trwała od nadruków DTG. Trzeba też wspomnieć o termo-transferze, który umożliwia wydruk wysokiej jakości, jednak wyłącznie na poliestrze, a dokładne odwzorowanie kolorów następuje wyłącznie na białym materiale. Jak widać, nadruk cyfrowy DTG okazuje się bezkonkurencyjny w przypadku ubrań bawełnianych.

ZAUFALI NAM