NADRUKI SUBLIMACYJNE

Na rynku stosuje się zaledwie rozwiązań w zakresie druku na odzieży, które zdają egzamin. Jednym z nich jest sublimacja. Ta metoda znajduje się w naszej ofercie nie bez powodu. To właśnie ona daje pożądane efekty przy stosunkowo niewielkim nakładzie własnym oraz czasie oczekiwania. Dlatego nie mogło jej zabraknąć wśród wszystkich pozostałych sposobów nanoszenia wzorów na różnego rodzaju odzież!
Skontaktuj się z nami telefonicznie Wypełnij formularz kontaktowy

Na czym polega druk sublimacyjny?

Samo określenie sublimacji być może jest znane jeszcze ze szkoły, bowiem to nic innego, jak zmiana stanu skupienia ze stałego w gazowy. Nie miałoby to jednak sensu, gdyby nie było przeprowadzane w ściśle określonych warunkach i przy wykorzystaniu zaawansowanych maszyn, dzięki którym sublimacja pozostawia trwały ślad. Dotyczy to przede wszystkim odpowiedniej temperatury oraz ciśnienia. W ten sposób barwniki wnikają w materiał, pozostawiając wyraźną oraz odporną na uszkodzenia grafikę. Powstały nadruk jest w praktyce nieodwracalny, ponieważ pigmenty wnikają we włókna i stają się ich częścią, która pozostanie już na zawsze na danej odzieży.

Na jakich materiałach można zastosować sublimację?

Tego typu druk najlepiej sprawdza się na jasnych tkaninach. Wynika to z charakteru procesu. W jego wyniku włókna otwierają się i przyjmują półprzezroczysty barwnik. Powszechnie wiadomo, że czarne tkaniny mogą mieć problemy z dobrym odwzorowaniem kolorów. Dlatego z druku sublimacyjnego korzysta się w praktyce wyłącznie na materiałach o barwach innych niż czarne. Natomiast w przypadku, gdy na jasną tkaninę nakłada się ciemny nadruk, nie trzeba niepokoić się o efekt. Włókna, jako tło, świetnie przyjmują wszystkie ciemniejsze grafiki. Wobec tego czarny napis na beżowej bądź żółtej koszulce będzie bardzo dobrze widoczny. Do tego istotny jest sam materiał. Najlepsze efekty daje poliester. Wykonane z niego elementy ubioru bez problemu przyjmują wszystkie nadruki wykonane w technice sublimacji. Grafiki dobrze wychodzą również na poliestrze z różnorodnymi domieszkami, np. bawełny albo elastanu.

Zalety druku sublimacyjnego

Na popularność proponowanej przez nas techniki wpływa przede wszystkim jakość wykonania. Jest ona bezkonkurencyjna w dziedzinie nakładania grafik na odzież poliestrową. Jeśli chodzi o druk sublimacyjny Wrocław należy do miast, w których dużą uwagę przykłada się do detali. Pod tym względem również można spodziewać się znakomitych efektów. Dzięki precyzji wykonania nawet najbardziej szczegółowy i skomplikowany wzór będzie doskonale widoczny. Ponadto sublimacja tworzy trwałe połączenia. Wypranie ubioru czy narażenie go na kontakt z wodą deszczową albo silnym promieniowaniem UV nie spowoduje jego blaknięcia czy pękania. To jedno z najwytrzymalszych rozwiązań na rynku.

Profesjonalny druk sublimacyjny we Wrocławiu

Dobrze prezentujący się nadruk nie musi być drogi. Zadbaliśmy o konkurencyjność naszych cen. Możemy zaoferować nie tylko tanie, ale również szybkie wykonanie sublimacji we Wrocławiu. Dysponujemy sprzętem, który wykona powierzone nam zadanie w najkrótszym możliwym terminie. Na dodatek dbamy o ekologię. Proponowana technika zalicza się do rozwiązań przyjaznych środowisku, co nie pozostaje bez znaczenia w dzisiejszych czasach. W kwestii takiej, jak profesjonalna sublimacja Wrocław jest na dobrej pozycji. Może bowiem skorzystać z naszej oferty. Więcej informacji na ten temat udzielimy podczas rozmowy telefonicznej lub mailowej. Na dodatek doradzimy najkorzystniejsze dla klienta rozwiązania. Dzięki temu można mieć pewność, że otrzymany produkt spełni wszelkie wymagania, włącznie z finansowymi.

ZAUFALI NAM