Mar 11, 2022

NADRUKI DTF


Wysokiej jakości nadruki DTF – technologia, która pozwala na tworzenie pięknych nadruków na różnych powierzchniach

Technologia nadruków metodą DTF należy do nowych i cieszących się coraz większą popularnością rozwiązań, które dla wielu osób stają się ciekawą alternatywą dla techniki DTG. Ich niewątpliwą zaletą okazuje się między innymi niska cena oraz wysoka jakość nadruków, które można z powodzeniem stosować nawet na zakrzywionych, takich jak daszki czapek. Oprócz tego warto wspomnieć, że nadruki DTF bardzo dobrze sprawdzają się na czarnych tkaninach, zachowując kolory i wzory pojawiające się na wcześniej przygotowanym projekcie. Dlatego też warto dowiedzieć się, na czym polega metoda DTF i zdecydować, czy okaże się godnym uwagi wyborem w przypadku danego zamówienia.

Category: Blog
Posted by: admin

Na czym polega technika nadruku DTF?

Wspomniana technika DTF polega na wykonaniu druku cyfrowego na odpowiednio przygotowanej wcześniej folii, która stanowi nośnik grafiki mającej znaleźć się na danym materiale. Następnie tak przygotowaną folię pokrywa się specjalnym proszkiem, w którym zawiera się zarówno aktywator, jak i klej pozwalający na sprawne przeniesienie grafiki na podłoże, czyli na docelową tkaninę. Oprócz samego kleju transferowego nadruk DTF jest również nanoszony na materiał z wykorzystaniem prasy transferowej, która zapewnia wysoką trwałość druku. Dzięki temu jakość i trwałość DTF w niczym nie odbiega od pozostałych technik druku – okazuje się bowiem odporna na częste pranie, ścieranie czy pękanie. 

W naszej firmie LACH oferujemy klientom wysokiej jakości nadruki wykonane techniką DTF, które wyróżniają się atrakcyjną ceną oraz krótkim terminem realizacji. Wynika to z faktu, że w przypadku nadruków DTF na jednej folii może znaleźć się nawet kilka takich samych wzorów w zależności od ich wielkości. Dzięki temu znika konieczność przygotowywania każdego nadruku z osobna i wykorzystywania do tego dodatkowych materiałów. Z tego też powodu nadruk DTF to godna uwagi propozycja dla tych osób, którym zależy na stworzeniu kilku małych lub średniej wielkości nadruków. Ponadto ze względu na niską cenę tego typu projekty można zrealizować nawet w niewielkim nakładzie.

Kiedy warto zdecydować się na druk DTF?

Mimo że nadruki DTF należą do niezwykle innowacyjnych technologii, warto pamiętać, że każdy rodzaj druku może sprostać potrzebom różnych osób. Dlatego też proponowana przez nas metoda DTF wyróżnia się kilkoma najważniejszymi cechami, które sprawiają, że bardzo dobrze wpije się w poszczególne wymagania. Należy między innymi zwrócić uwagę na fakt, że wysokiej jakości nadruki DTF bardzo dobrze sprawdzają się na powierzchniach, w przypadku których inne techniki mogłyby nie zagwarantować aż tak dobrych rezultatów. Takim przykładem okazuje się metoda DTG połączona z drukiem na ciemnych materiałach. Jako że DTG tworzy się bezpośrednio na powierzchni danej tkaniny, a nie na folii, nadruki na czarnym materiale mogą cechować się nieco innymi kolorami niż w projekcie. Z kolei technika DTF prezentuje się równie dobrze niezależnie od koloru tła oraz rodzaju tkaniny, dzięki czemu nadruki można tworzyć nie tylko na bawełnie, ale także na poliestrze.

Oprócz tego ważną zaletą metody DTF staje się możliwość tworzenia nadruków na zakrzywionych lub rozciągających się powierzchniach. Wówczas druk pozostanie na swoim miejscu i nie pojawią się na nim nieestetyczne pęknięcia. Z tego też powodu nadruki wykonane techniką DTF świetnie sprawdzają się w przypadku czapek, koszulek, toreb czy szalików. Warto przy tym wspomnieć, że w naszej firmie LACH korzystamy z wysokiej jakości produktów, które sprawiają, że nadruk w dotyku okazuje się niezwykle przyjemny i tworzy spójną całość z danym materiałem. Ponadto na uwagę zasługuje estetyczne, nieco matowe wykończenie i możliwość drukowania przejść tonalnych, które bardzo dobrze się prezentują oraz skutecznie przyciągają wzrok.

Nadruki DTF – połączenie wysokiej jakości z atrakcyjną ceną

Decydując się na skorzystanie z innowacyjnej techniki druku DTF, wbrew pozorom nie trzeba liczyć się z bardzo dużymi kosztami oraz długimi terminami realizacji. Dzieje się tak, ponieważ różnego rodzaju nadruki małej i średniej wielkości można wykonać na jednym arkuszu nawet wtedy, gdy jest ich kilka lub kilkanaście. Ponadto dzięki temu, że znajdują się one na folii, można łatwiej dobrać miejsce, w którym powinien znaleźć się nadruk, co zmniejsza ryzyko pojawienia się ewentualnych błędów i konieczności rozpoczynania prac od nowa. Dlatego też możliwość wykonania kilku projektów na jednym arkuszu znacznie ogranicza koszty związane z inwestycją w nadruki, a ich łatwy sposób produkcji przyspiesza realizację zamówienia.

Mimo że nadruki wykonane techniką DTF wyróżniają się atrakcyjną ceną oraz szybką realizacją, nie wiąże się to z ich gorszą jakością. Okazuje się bowiem, że metoda DTF pozwala uzyskać wysokiej jakości druk, który będzie charakteryzował się nie tylko idealnym odwzorowaniem poszczególnych odcieni i efektów, ale także niespotykaną wytrzymałością. W efekcie nadruki będą świetną inwestycją na długi czas i nie stracą swojego nienagannego wyglądu przez wiele lat. Dlatego też w przypadku osób, którym zależy na jakości i trwałości, DTF staje się godną uwagi inwestycją.

W jaki sposób dbać o rzeczy z nadrukami DTF?

Starannie wykonane nadruki techniką DTF wyróżniają się bardzo dobrą trwałością i jakością, dzięki którym okazują się odporne na częste pranie i rozciąganie. Warto jednak pamiętać, że istnieje kilka czynników oraz wskazówek, które pozytywnie wpływają na stan nadruków i pozwalają zmniejszyć ryzyko ich ewentualnych uszkodzeń. Należy między innymi zwrócić uwagę na odpowiednią temperaturę prania, która nie powinna przekraczać 30 stopni. Oprócz tego na jakość druku negatywnie może wpłynąć suszenie tkanin w suszarkach bębnowych czy stosowanie różnego rodzaju wybielaczy. Dlatego też, decydując się na zamówienie trwałych nadruków, warto zapoznać się z zaleceniami producenta, które pozwolą znacznie przedłużyć żywotność poszczególnych druków i tym samym sprawią, że nawet po kilku latach dana koszulka lub czapka będą się świetnie prezentować.

ZAUFALI NAM