NADRUK FLEX

Różnorodne metody druku pozwalają na zastosowanie najlepszego w danym wypadku sposobu. Wśród nich znajduje się m.in. nadruk flex. Jest on znany każdemu, kto kiedykolwiek chciał nanieść wysokiej jakości grafikę na swój element ubioru. Wyróżnia się bowiem wieloma zaletami, które czynią go niezastąpionym w tej dziedzinie.
Skontaktuj się z nami telefonicznie Wypełnij formularz kontaktowy

Czym wyróżnia się nadruk flex?

Czasem można spotkać się z określeniem „naprasowanka” w kontekście technologii flex. Tkwi w tym ziarno prawdy, choć nie oddaje ona rzeczywistości. Naprasowanka należy do mało trwałych sposobów nanoszenia grafiki na odzież. Folia do nadruku na koszulkach musi spełniać znacznie większe wymagania pod względem wytrzymałości oraz jakości. Właśnie dlatego flex jest bezkonkurencyjny. Czym różni się od np. sublimacji i tym podobnych technik? Przede wszystkim nadruk folia flex jest stosowana przy niewielkich nakładach. Można ją wykorzystać do stworzenia grafiki nawet przy pojedynczej sztuce. Przygotowywany projekt w formie wektorowej przekazuje się do plotera tnącego w odbiciu lustrzanym, którego zadaniem jest wycięcie nadruku z folii o gładkiej powierzchni i jednolitym kolorze. W efekcie powstaje trwała i wyraźna grafika o wyjątkowo dobrej jakości.

Zalety folii do nadruku na koszulkach

W przeciwieństwie do innych metod, flex nadaje się do wykorzystania już przy pojedynczej sztuce odzieży. Do większych projektów poleca się pozostałe techniki. Na dodatek druk flex świetnie poradzi sobie z drukami wykorzystującymi kilka barw (a więc niejednolitymi). Ploter w maszynie wycina wówczas osobno elementy z różnokolorowych folii, a następnie nanosi je na materiał. Wysoka temperatura sprawia, że druk pozostaje na tkaninie. W praktyce nie ma wielu ograniczeń, jeśli chodzi o rodzaj ubrania, na który nadaje się nadruk flex. Bez problemu sprawdzi się na odzieży sportowej i dżinsach; świetnie wygląda na bawełnianych oraz poliestrowych elementach ubioru. Drukiem flex pokrywa się nawet odzież roboczą. Trwałość efektu z pewnością spełni wszelkie wymagania. Ubrania z nadrukiem można prać w wysokich temperaturach, sięgających nawet 80ºC, nie tracą swoich walorów estetycznych nawet pod wpływem wirowania. Należy przy tym stosować się ściśle do zaleceń producenta ubioru w kwestii prania.

Czy nadruk folia flex wymaga szczególnej ostrożności przy czyszczeniu odzieży?

O ile czyszczenie przy pomocy pralki nie powinno sprawiać problemów, to należy większą uwagę przywiązać do prasowania. Jest ono możliwe jedynie po drugiej stronie materiału, na której umieszczono folię do nadruku na koszulkach. Wysoka temperatura połączona z tarciem mogłaby spowodować uszkodzenia. Przy zachowaniu ostrożności prasowanie jest jednak możliwe.

Różne rodzaje druku flex w naszej ofercie

Istnieje nawet kilkanaście rodzajów tego typu nadruków. Wybór zależy od rodzaju grafiki lub napisu, który ma powstać. Parametry wygrzewania różnią się przede wszystkim ze względu na rodzaj materiału. Zawsze dobieramy nadruki flex, które najlepiej sprawdzą się w danym przypadku. Dla przykładu inną folię należy zastosować do ubrań poliestrowych, a inną do uzyskania fluorescencyjnego efektu. Dzięki takiej różnorodności damy radę zrealizować dosłownie każdy projekt. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie i wątpliwości związane z nadrukiem folią flex. Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać maila. Niezwłocznie zareagujemy na każdą wiadomość. Podczas rozmowy doradzimy też rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w danym przypadku, co pozwoli naszym klientom zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

ZAUFALI NAM